Piknik z Rowerem – relacja

W niedzielę 15 października w gminie Łapsze Niżne odbył się „Piknik z Rowerem”.

Imprezę za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” zorganizowała Lokalna Grupa Działania Spisz – Podhale w ramach mikroprojektu „Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza” finansowanego ze środków UE oraz budżetu państwa.

Miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu przykościelnym w Kacwinie, który był jednocześnie miejscem startu. Wśród uczestników rajdu można było spotkać dzieci, młodzież, włodarza gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza oraz starostę Wielkiej Frankowej Pawła Solavę. Trasa rajdu przebiegała z Kacwina przez Niedzicę, a kończyła się na Polanie Sosny w Niedzicy.

Podczas pierwszej przerwy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy przeprowadzono zabawy i konkursy na rowerach: jazda po kopercie, slalom rowerowy oraz wyścigi w parach. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą trasę. Na mecie na wszystkich rowerzystów, opiekunów oraz gości czekał ciepły poczęstunek oraz nagrody. Każdy uczestnik, który ukończył rajd, otrzymał pamiątkowy medal oraz praktyczną opaskę rowerową z logo projektu. Na zakończenie całej imprezy, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z animatorami. Przeprowadzono konkursy sprawnościowe, plastyczne, muzyczne.

Przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić czas rodzinnie i aktywnie, podziwiając jednocześnie piękne jesienne widoki całej okolicy.

Kolejna podobnego typu impreza odbędzie się w najbliższy piątek tj. 20.10.2017 w Białce Tatrzańskiej od godz.10.00, na którą serdecznie zapraszamy.

Koordynator projektu: Wiesław Parzygnat      

Zdjęcia: Włodzimierz Bigos

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


seventeen + three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.