40 lat minęło! – galeria zdjęć z Jubileuszu WDK

10 października w Wiejskim Domu Kultury w Krempachach odbyło się huczne świętowanie Jubileuszu 40-lecia działalności tej placówki.

Przez minione 40 lat scena WDK gościła licznych wykonawców, artystów oraz ludzi kultury i sztuki. Tu przejeżdżali uczniowie z pobliskich szkół, by wraz z nauczycielami obejrzeć przedstawienia teatralne i tu gromadziły się tłumy, by w rodzinnych pieleszach obejrzeć występy rodzimych i sąsiedzkich zespołów. Każda z okolicznych miejscowości wiele tej scenie zawdzięcza, dlatego wśród przybyłych na wydarzenie gości nie zabrakło mieszkańców Dursztyna i Nowej Białej.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej odprawionej przez ks. Dariusza Ostrowskiego w kościele pw. św. Marcina. Część oficjalną świętowania rozpoczęła już w WDK jego kierownik – Maria Krzysztofek. Po powitaniu wszystkich gości nastąpił występ artystyczny dzieci, młodzieży i dorosłych w taki czy inny sposób związanych ze świętującą 40-te urodziny placówką.

I tak na scenie zaprezentowały się: Karmelki, Mali Toniecnicy, Jaworinki, Zielony Jawor i krempaskie solistki. Nie zabrakło również humorystycznego skeczu, który oglądający przywitali salwą oklasków i śmiechu.

Po części artystycznej doszło do wymiany podziękowań i słów uznania – z jednej strony za wspieranie działalności tej placówki (podziękowania od kierownik WDK złożone m.in. na ręce wójta Smarducha), a z drugiej za kultywowanie spiskiej tradycji, dbanie o rozwój kultury i sztuki (złożone na ręce kierownik Marii Krzysztofek) przez przedstawicieli lokalnych władz.

Galeria zdjęć z wydarzenia – autor zdjęć: Wioletta Waniczek

Facebook Comments