Z nagrodą od Małopolski :)

W imieniu sołectwa wsi Dursztyn i gminy Nowy Targ odebrałam dziś z rąk Patryka Wichra, radnego Województwa Małopolskiego i z rąk Wojciecha Piecha, sekretarza Województwa Małopolskiego wyróżnienie za prowadzenie strony internetowej naszej miejscowości.

Gala finałowa zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego konkursu Małopolska Wieś 2019 miała miejsce w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Przyjechali na nie przedstawiciele laureatów i wsi wyróżnionych we wszystkich 3 kategoriach, tj. Najpiękniejszej Małopolskiej Wsi, Nowatorskiej Małopolskiej Wsi i Małopolskiej Wsi w Sieci.

To teraz mówimy, że jesteśmy ze wsi lub z miasta – podkreślał, witając uczestników konkursu i wszystkich zaproszonych gości radny Województwa Małopolskiego Patryk Wicher. – Kiedyś wszyscy byliśmy ze wsi. I to ta wieś, te gminy i te sołectwa są tak naprawdę solą naszej ziemi.

Łącznie w konkursie wzięło udział 50 gmin, z czego każda gmina mogła wytypować 2 swoje sołectwa. Kapituła oceniała uczestników w 3 ww. kategoriach, a uwagę zwracała m.in. na nowatorstwo, ład przestrzenny wioski, dbałość o kultywowanie tradycji i korzystanie z takich nowoczesnych rozwiązań, jak internet czy komunikatory społecznościowe. Nagrodami uhonorowanych zostało 21 gmin, a łączna pula środków przekazanych sołectwom to 546 tys. zł.

Tytuł Najpiękniejszej Małopolskiej Wsi otrzymała Zawada (gmina Tarnów). Tuż za nim znalazło się Krościenko Centrum (Krościenko nad Dunajcem i Kobylanka (Gorlice). Nowatorskimi Małopolskimi Wsiami zostały: Milik, Zalasowa oraz Wróblowice i Osiek. Szynwałd otrzymał 1. miejsce za prowadzenie strony sołectwa w konkursie Małopolska Wieś w Sieci.

Dodatkowo w kategoriach Najpiękniejsza Małopolska Wieś i Nowatorska Małopolska Wieś wyróżnione zostały sołectwa: Ulina Wielka (gmina Gołcza), Bydlin (Klucze), Muszynka (Krynica Zdrój), Joniny (Ryglice), Cianowice (Skała), Babice (Babice), Łęki (Myślenice), Poznachowice Górne (Raciechowice), Zabierzów (Zabierzów). A w kategorii Małopolska Wieś w Sieci sołectwa: Czarna Góra (Bukowina Tatrzańska), Dursztyn (Nowy Targ), Węgrzce (Zielonki), Luborzyca (Kocmyrzów–Luborzyca).

Dursztyn za swoje wyróżnienie otrzymał 4 tys. zł. Z czego w drodze umowy pomiędzy Gminą Nowy Targ a Urzędem Województwa opłacony został serwer strony internetowej www.dursztyn-spisz.pl i zakupione 2 laptopy – dla sołtysa i dla administratora strony.

A mnie osobiście cieszy fakt, że tak mała wioska, jak nasza, zaistniała w medialnym świecie. I że dostrzeżono ją w samym województwie 🙂 A sądząc po odsłonach, także w szerokim świecie 🙂

Jest radość 🙂

Zdjęcia: Krystyna Waniczek i Wioletta Waniczek

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


14 − dwanaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.