Wicemistrzyni Gościnności – Concierge 2016

Absolwentka Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Dursztynie oraz Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Krempachach Wioletta Waniczek została Wicemistrzynią Gościnności – Concierge 2016.

Ogólnopolski Konkurs Turystyczno – Hotelarski „Mistrz Gościnności – Concierge 2016” odbył się 9 grudnia w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. W rywalizacji wzięło udział 11 reprezentacji różnych szkół o profilu turystyczno – hotelarskim, które zmierzyły się z testem wiedzy teoretycznej oraz z praktycznym zadaniem konkursowym przygotowanym specjalnie na tę okoliczność.

– Autorem tegorocznego zadania był Pan Michał Malarz, nauczyciel zawodu ZSP MSG z długoletnim doświadczeniem praktycznym w branży hotelarskiej – czytamy na stronie internetowej szkoły, która była gospodarzem konkursu.  Zadanie skupiało się na umiejętnej obsłudze tzw. klientów kluczowych, których wymagania mogą stanowić potencjalny problem dla początkujących Concierge’ów. Okazało się jednak, że większość uczestników konkursu doskonale poradziła sobie z podchwytliwymi pytaniami i umiejętnie rozwiązała sytuacje problemowe.

W jury zasiadali: Ewa Krawczyńska – Concierge Hotelu Galaxy w Krakowie, Leszek Mazanek – przedstawiciel Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Marcin Ziobro – dyrektor generalny Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Konkurs wygrała uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności – Sabina Jamróz. II miejsce wywalczyła Wioletta Waniczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu,  a III zajęła Kinga Kachnik z Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. profesora Józefa Tischnera w Wadowicach. Zwyciężczynie wróciły do domu z atrakcyjnymi nagrodami, wśród których znalazły się m. in.: kolacja dla dwóch osób w restauracji Andromeda w Hotelu Galaxy w Krakowie, dwudniowy pobyt w hotelu Holiday INN Kraków Center, dwudniowy pobyt w hotelu Galaxy wraz z pakietem spa oraz liczne gadżety firmowe Województwa Małopolskiego, ZSP MSG i WSTiE.

Wioli serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia i skrót relacji z http://www.zsp.edu.pl/index.php/szkola/konkurs-hotelarski/1568-klucz-do-sukcesu-mistrz-goscinnosci-concierge-2016-wybrany

 

Facebook Comments