Szkolna wycieczka do grodu Kraka

22 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami i rodzicami pojechali zwiedzać królewkie miasto Kraków.

Dzieci wyruszyły w drogę dwoma autokarami. Pierwsza grupa, prócz wspólnych: Kościoła Mariackiego i Sukiennic, odwiedzić miała kopiec Kościuszki, a druga krakowskie zoo.

Kraków przywitał uczniów piękną, przyjemną pogodą. Po wyjściu z kościoła, jak to zazwyczaj bywa, dzieciaki chmarą obległy stojący w centralnej części Rynku pomnik Adama Mickiewicza. Stare Miasto niezmiennie od wieków zachwyca kolejne pokolenia Polaków bogactwem architektury i sztuki. Możliwość zobaczenia na żywo Ratusza czy Sukiennic była więc dla dzieci ogromną atrakcją.

Po szybkich lodach i rozejrzeniu się w dziwach i cudeńkach oferowanych przez Sukiennice, nadszedł czas na zejście do podziemi. Tu dopiero były atrakcje! Dzieci mogły zobaczyć ruiny starych dróg, podziwiać dawne przedmioty, a nawet “zapoznać się” z obywatelami dawnego Krakowa.

Kolejnym punktem wycieczki była wyprawa na kopiec Kościuszki (w tym samym czasie druga grupa zwiedzała zoo). W ramach tej wizyty uczniowie mogli zobaczyć takie atrakcje, jak: Kaplicę bł. Bronisławy i Kolumbarium, “Wystawę Kościuszkowską”, “Twierdzę a miasto Kraków 1846-1918 oraz figury woskowe w ramch “Polaków drogi do wolności”. Zachwycone dzieci nie pogardziły możliwością zrobienia sobie zdjęcia z samym “marszałkiem Piłsudskim”, “Janem Pawłem II” czy “Tadeuszem Kościuszką”.

Całodniowa wycieczka zakończyła się, a jakże! wyprawą do McDonalda na zarezerwowane wcześniej zestawy 🙂

Zdjęcia: Martyna Niemiec

Facebook Comments