2. etap Road Chellenge w Dursztynie

O 11. wystartowali sprzed remizy. A tuż po 14 pierwsze jaskółki kolarzy dotarły na metę. 2. etap wyścigu Road Chellenge  za nami.

Trasa mierzyła 118 km i biegła przez takie miejscowości, jak: Krempachy, Nowa Biała, Trybsz, Łapszanka, Osturnia, Velka Frankova, Spiska Stara Ves, Niedzica i Łapsze Wyżne. Przewyższenia miejscami sięgały aż 1900 m. W 2. etapie wyścigu, którego start i meta były w Dursztynie, wystartowało ok. 150 zawodników z różnych rejonów Polski. Tym razem trofeum był Puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Imprezę o nazwie Road Chellenge organizatorzy rozpisali na 3 dni. Wczoraj kolarze rywalizowali w indywidualnej jeździe na czas na mierzącej 7,5 km trasie Knurów – Ochotnica Górna. A jutro pokonają dystans 104 km, startując i finiszując w Nowym Targu. Zabezpieczeniem dzisiejszej imprezy na terenie Dursztyna zajęli się strażacy z dursztyńskiej OSP. A zawodników do walki dopingowały dzieci i młodzież z Zespołu Regionalnego “Honaj”.

Z mężczyzn jako pierwszy dojechał na metę Piotr Tomana z Gatta Bike-RS, którego czas wyniósł 03:19:40.688. Z 12 startujących pań najszybsza była aktualna Mistrzyni Polski w jeździe na czas Agnieszka Sikora z Wawa Bike Team. Dystans 118 km przejechała w  03:27:05. 613. I – jak sama przyznała – rywalizowała raczej z mężczyznami niż z kobietami.

Zdjęcia: Kinga Waniczek i Krystyna Waniczek

Facebook Comments