Piłsudski na 100-lecie Polski. Niezwykła inicjatywa Sióstr

Już w niedzielę 4 listopada odbędzie się w Dursztynie wielkie widowisko. A wszystko za sprawą Sióstr Niepokalanek, rodziców przedszkolaków i samych dzieci oraz zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Szczegóły tego wydarzenia w zaproszeniu Sióstr:

Drodzy Parafianie,

Siostry, rodzice oraz przedszkolaki zapraszają z wielką przyjemnością na Bal Charytatywny Niepodległościowy, który odbędzie się dnia 4 listopada br.

            100 lat temu nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość, dlatego chcemy uczcić to jakże ważne dla każdego Polaka wydarzenie.  A będzie się działo!

            O 10.15 na Skałce zawita sam Marszałek Józef Piłsudzki. Razem z Jegomościem uroczyście przemaszerujemy ulicą Długą, aż do kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza Św. W intencji Polski i Polaków.

            Po uroczystej Mszy, na placu przed kościołem, w rytm Poloneza zatańczą wielcy z minionych epok, żołnierze, szlachcianki i damy dworu! Aby jeszcze bardziej poczuć ducha historii swą obecnością zaszczyci nas grupa rekonstrukcyjna, przedstawiająca wydarzenia z II Wojny Światowej.

            O 15.00 zapraszamy zaś do Remizy Strażackiej, gdzie przygotujemy dla Państwa widowisko słowno- muzyczne „ Z pieśnią przez dzieje Polski”  w wykonaniu dzieci, rodziców oraz Zespołu Honaj. Gwarantujemy wiele wspominek, uśmiechu i dobrej zabawy.

            Czekać również będą na Państwa pełne garnki polskich potraw, które przygotowane zostaną przez babcie i mamy przedszkolaków. O deserze również nie zapomnieliśmy, a przy kawie i herbacie będzie można miło porozmawiać!

            Imprezę zakończy zabawa taneczna, a przygrywać pod nogę będzie Zespół Hojnica.

Planujemy również stworzyć projekt „Mapa Polaków”, którą złożymy w darach ofiarnych na Mszy Św. Umieszczone na niej zostaną zdjęcia mieszkańców naszej wsi. Prosimy, przynoście Państwo do zakrystii zdjęcia swoje oraz waszych rodzin, byśmy mogli je umieścić na wspomnianej mapie. Będzie to niezwykła pamiątka dla pokoleń!

            Na dniach pojawią się również plakaty zawierające szczegóły wydarzenia. Rozmieszczone będą w różnych miejscach naszej wsi. Zerknijcie okiem i zmierzcie się z językiem naszych przodków!

            Zapraszamy i z serca dziękujemy!

Siostry, rodzice i przedszkolaki

Zdjęcie poglądowe

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście − trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.