Pierwszaki ślubowały!

100% nauki w nauce, dbanie o wizerunek szkoły, dobre oceny i szacunek dla nauczycieli – to tylko część zobowiązań, które wzięły na siebie pierwszaki.

14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, w murach naszej szkoły odbyła się zwyczajowa akademia z okazji Dnia Nauczyciela, połączona ze ślubowaniem I klasy.

Uczniów I klasy w tym roku jest tylko czworo: Dominika Kozub, Karol Waniczek, Radek Wójciak i Kamil Bizub. Po zaliczeniu testu „Małego Polaka”, wykazaniu się dobrą pamięcią oraz umiejętnością śpiewania piosenek, starsze koleżanki, Julka Hornik i Ania Sowa, odebrały od nich przyrzeczenie. Uroczystego pasowania na uczniów dokonała dyrektor Małgorzata Sowa. A zaraz po niej nauczycielka nauczania początkowego Jolanta Drożdż wręczyła maluchom książki i pamiątkowe kubeczki.

Po włączeniu pierwszaków w poczet pełnoprawnych uczniów naszej szkoły starsze klasy przedstawiły nauczycielom skecz przygotowany specjalnie dla nich. Scenka rodzajowa z „wychowawczych” pogadanek rodzicielsko – nauczycielskich okraszona amerykańsko-spiskimi i łapówkarsko-kumoterskimi akcentami wywołała burzę oklasków i śmiechu.

Po części oficjalnej wszyscy poproszeni zostali na zewnątrz. Tam mamusie dumnych pierwszaków uczciły doniosłość chwili wystrzelonym w górę konfetti. Na osobną uwagę zasługuje także tort upieczony przez Rozalię Wójciak, który – jak cudnie cieszył oko – tak samo dobrze smakował 🙂

Facebook Comments