Ojcowskie roszady

Moi drodzy, szykują się u nas spore zmiany – powiedział po dzisiejszej porannej Mszy św.  o. Jerzy. – Decyzją prowincjała o. Bartosz przeniesiony zostaje do krakowskiej „powołaniówki”. 

To nie wszystkie zmiany, które czekają nas w najbliższym czasie. W klasztorze już jest o. Joachim Szumiec, który przez 2 miesiące zastąpi w obowiązkach o. Bartosza. Natomiast od września w miejsce o. Joachima dostaniemy br. Marka Stanika.

Wygląda na to, że za kilka tygodni będę tutaj jedynym księdzem – podsumował dzisiejsze nowiny o. proboszcz.

O. Bartosz przybył do Dursztyna w lipcu 2014 r. Podczas tych 2 lat ujął wszystkich pogodą ducha, życzliwością, głębią swoich kazań oraz zaangażowaniem w pracę z naszą młodzieżą. Wspólnie z s. Łucją prowadził scholę, ubarwiając śpiewem i grą na gitarze co większe uroczystości i niedzielne msze św. Mocno zaangażował się także w pracę nad wystawieniem misterium „Kielich goryczy”, a niedawna inicjatywa poprowadzenia procesji Bożego Ciała z Wichrówki spotkała się z poklaskiem i uznaniem w oczach parafian i przyjezdnych.

Referat ds. Powołań, do którego jest przenoszony, poprowadzi wspólnie z o. Łukaszem Buksą. Nam wszystkim, będzie go jednak TUTAJ brakowało!

Facebook Comments