Must be English! – konkurs piosenki angielskiej

Uczniowie z 12 szkół podstawowych gminy Nowy Targ zmierzyli się w Harklowej w konkursie angielskiej piosenki.

Pamiętajcie! Wszyscy jesteście wygranymi! – witała uczestników konkursu dyrektor Szkoły Podstawowej w Harklowej, pani Jadwiga Kolasa. Nie wszyscy możecie zająć I, II i III miejsca, ale już samo reprezentowanie waszej szkoły to wielki zaszczyt i wyróżnienie – przekonywała.

W konkursie udział wzięły szkoły podstawowe z Dębna, Dursztyna, Harklowej, Łopusznej, Krauszowa, Gronkowa, Obidowej, Krempach, Nowej Białej, Ludźmierza, Szlembarka i Maruszyny. Dzieci występowały w 2 grupach wiekowych – od klas I do III oraz IV do VI. Uczestników oceniało niezależne jury złożone z nauczycieli pracujących wyłącznie w gimnazjum.

Ocenie podlegały zarówno umiejętności językowe, jak i wokalne. Poziom trudności był zróżnicowany. Zdarzały się maluchy występujące z bardzo ambitnymi utworami, jak i starszaki z dziecinnie prostymi utworami.

Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Waniczek z klasy III z piosenką “Forever young” i Marek Ślazyk z klasy IV z piosenką “What a wonderfull world”. Do konkursu przygotowywała ich nauczycielka jęz. angielskiego, pani Zofia Rafacz.

Wyniki konkursu:

Grupa I – III:

  1. miejsce – Julia Gaberek – szkoła w Harklowej,
  2. miejsce – Roksana Pietraszek – szkoła w Krempachach,
  3. miejsce – Aleksandra Bryja – szkoła w Morawczynie

Grupa IV – VI:

  1. miejsce – Weronika Zarębczan – szkoła w Gronkowie,
  2. miejsce – Paulina Wróbel – szkoła w Obidowej,
  3. miejsce – Anna Cetera – szkoła w Luźmierzu i Renata Potoczak – szkoła w Harklowej

 

Facebook Comments