Międzyszkolny konkurs o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ w narciarstwie alpejskim

W dniu 10 lutego w Nowym Targu na stoku narciarskim Zadział odbyły się zawody sportowe o Mistrzostwo Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Narciarstwie Alpejskim. Brało w nich udział 13 szkół. Nasza szkoła również wystawiła swoich zawodników. Chłopcom, którzy zgłosili gotowość do wzięcia udziału w zawodach, towarzyszył wuefista, pan Karol Gątkiewicz.
I tak szkołę reprezentowali:
  1. Arkadiusz Łopata – uczeń klasy V,
  2. Jakub Czajka – uczeń klasy V,
  3. Kamil Łopata – uczeń klasy VI,
  4. Wiktor Waniczek – uczeń klasy VI.

Zawody zaczęły się punktualnie o godz. 10.00. Startowało w nich sumie 114 uczniów, podzielonych na dziewczęta i chłopców. W każdej płci wyróżniono dodatkowo 3 grupy wiekowe. Grupa I obejmowała rocznik 2006 i młodsze, grupa II – roczniki 2004-2005, a grupa III – roczniki 2002-2003. Wszyscy reprezentujący naszą szkołę chłopcy z racji urodzenia zaliczeni zostali do grupy III.

Emocji było bardzo wiele, bo i wyzwanie nie należało do najłatwiejszych! Duża konkurencja, presja czasu i konieczność stawienia czoła zadaniu – szybkiej jeździe na czas – nie spowodowała upadku ducha w naszej zgranej, optymistycznie nastawionej do życia ekipie.

Najlepszym z naszych chłopców okazał się Kamil Łopata, który dystans 550 metrów pokonał w czasie 28,85 sekund, tracąc do zwycięzcy, Bartłomieja Kuchty z Nowej Białej, nieco ponad 5 sekund. Pozostali chłopcy osiągnęli następujące czasy:

  1. Jakub Czajka – 35,93 sek.
  2. Arkadiusz Łopata – 37,09 sek.
  3. Wiktor Waniczek – 37,98 sek.

I choć w tym roku szczęście nam nie sprzyjało (zabrakło tych marnych 5 sekund do podium!), to następnym razem na pewno się uda 🙂

Zdjęcia: Karol Gątkiewicz i Kamil Łopata

Facebook Comments