Logotypy Krempach, Nowej Białej i Dursztyna

27 maja w Wiejskim Domu Kultury w Krempachach odbyło się spotkanie redaktorów prowadzących strony internetowe trzech spiskich miejscowości: Krempach, Nowej Białej i Dursztyna.

Pomysłodawcami i organizatorami spotkania byli Zofia Mikicka ze Stowarzyszenia Rozwoju Spisza i Okolicy oraz jej mąż, Piotr Mikicki, właściciel firmy Agencja Reklamowa Dawcy Kolorów.

Podczas blisko godzinnej rozmowy roztrząsano kwestię stworzenia logotypów do działających już stron wskazanych wyżej miejscowości. Jak do tej pory, żaden z prowadzących je redaktorów nie mógł wylegitymować się konkretnym, kojarzącym się z jego wioską, znakiem graficznym.

Piotr Mikicki (który swoją ofertę złożył zupełnie bezinteresownie) ustosunkował się do ustalonych e-mailowo propozycji Nowej Białej i Dursztyna, przedstawiając najpierw Stanisławowi Krzysztofkowi – redaktorowi portalu www.nowabiala.com swoją wizję tego, jak jego logo mogłoby wyglądać. Przełom Białki czy bumerang z Obłazowej? – to nie lada orzech do zgryzienia dla administratora.

Strona Dursztyna nie doczekała się – jak na razie – konkretnej wizualizacji, lecz wstępne propozycje dotyczące umieszczenia w logotypie Czerwonej Skały zostały podane i skrzętnie zanotowane.

Co do strony Krempach, rzecz skupiła się na zarysie Gęśli lub charakterystycznej wieży krempaskiego kościoła.

W niedługim czasie Agencja Reklamowa Dawcy Kolorów prześle kilka znaków graficznych do wyboru.

Każda z redakcji zamierza poddać pod glosowanie najlepszy – zdaniem czytelników – logotyp miejscowości.

A Wam z czym najbardziej kojarzy się Dursztyn??

Zdjęcie: Zofia Mikicka

Facebook Comments