Podium za “Kielich goryczy”

Znakomite wieści młodzież i jej opiekunowie – s. Marianna i Łucja oraz o. Bartosz przywieźli dzisiaj z Wieprza. W Finale Przeglądu Teatralnego Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej za misterium “Kielich goryczy” zajęli II miejsce 🙂

– Wiemy już, że I miejsca nie będzie – mówił przed wyjazdem o. Bartosz. Ale zawsze jest szansa na podium. I jak widać na załączonych zdjęciach, nie tylko szansa, lecz całkiem realna rzeczywistość!

Wystawione przed Wielkanocą misterium “Kielich goryczy” zrobiło we wsi wielką furorę. Jego rozmach pokazał, że kiedy trzeba, stać nas naprawdę na wiele. Każde dzieło musi mieć jednak ojca lub matkę. Kogoś, kto przez swoje odważne podejście porwie innych do czegoś dobrego. Iskra wyszła od siostry Łucji. To ona zajęła się grą młodych aktorów. Siostra Marianna uszyła młodym piękne stroje, a ojciec Bartosz dwoił się i troił, by zapewnić tło muzyczne, odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie.

Po wystawieniu misterium po raz drugi chłopcy i dziewczęta dowiedzieli się niespodzianie, że opiekunowie zgłosili ich do archidiecezjalnego konkursu sztuk teatralnych.

Efekt?

  • II miejce dla całej grupy parafialnej z Dursztyna,
  • wyróżnienia za grę aktorską dla Marceliny Zygmund i Oli Waradzyn
  • wyróżnienie dla s. Marianny za kostiumy.

Po pełnym napięcia oczekiwaniu nadszedł czas na zasłużony relaks. A gdzie? Wysokie miejsce, to na wysokościach Centrum Górskiego “Korona Ziemi”, oczywiście 🙂

Zdjęcia: o. Bartosz Prusiewicz OFM

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Brawo ! i gratulacje : to się tak rozsławia naszą wioskę DURSZTYN

    i uznanie dla sióstr ,pozdrawiam .

Komentowanie jest wyłączone.