Święto Niepodległości w naszej szkole

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili dzisiaj Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.

Trud przygotowania akademii z tej doniosłej okazji wzięła na siebie nauczycielka matematyki, pani Krystyna Hornik, a z programem artystycznym przed koleżankami i kolegami zaprezentowali się uczniowie IV i V klasy.

Dzień 11 listopada jest doroczną okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem – mówiła prowadząca akademię uczennica klasy VI Aleksandra Waradzyn. Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu.

Zaduma nad dobrodziejstwem dorastania w wolnym od zaborów państwie mieszała się na przemian z wpadającymi w ucho patriotycznymi pieśniami. Prezentujące swój program artystyczny dzieciaki mówiły m. in.: o dumie wypływającej z poczucia bycia Polakiem, o trudności funkcjonowania ich rówieśników bez możliwości posługiwania się językiem polskim, a także  o tym, że wolna Ojczyzna to nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim wielki obowiązek i ich zadanie na przyszłość.

Skoczne Raduje się serce, raduje się dusza… czy My I Brygada, strzelecka gromada… towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Nawet podczas zajęć świetlicowych chłopcy i dziewczynki nucili pod nosem śpiewane na akademii piosenki.

Facebook Comments