Opowieści o kard. Wyszyńskim

Tegoroczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia upływa nam pod znakiem opowieści o Prymasie Tysiąclecia ks. kard. Stefanie Wyszyńskim.

Snują je na zmianę o. Józef i o. Damian, a przy pomocy dzieci i młodzieży wizualizuje s. Łucja. I tak codziennie podczas nauki roratniej zebrani w kościele poznają kolejne wydarzenia z życia tego wielkiego Polaka, poprzez jego wczesne dzieciństwo i młodość po powołanie do życia kapłańskiego i nieugiętą postawę wobec władz komunistycznych.

Podczas  dzisiejszej „półmetkowej” nauki roratniej o. Damian wspomniał m.in. o 4 miejscach odosobnienia, w których więziony był przez Służbę Bezpieczeństwa ks. kardynał Wyszyński. – Były to Rywałd, Stoczek Klasztorny, Prudnik i Komańcza – wyliczał. To właśnie w Komańczy izolowany w klasztorze sióstr nazaretanek przyszły święty napisał 16 maja 1956 r. tekst ślubów narodowych, które miały być odnowieniem królewskich ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza w ich 300. rocznicę .

Scenkę odczytania i złożenia 26 sierpnia 1956 r. tychże ślubów przy udziale przybyłych na Jasną Górę pielgrzymów (w liczbie ok. 1 mln) przedstawili ministranci i uczniowie 8. klasy.

A sam kardynał Stefan Wyszyński już 7 czerwca 2020 r. zostanie wyniesiony na ołtarze.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


four + eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.