Na polanie Pod Stusem

W sobotę 14 września na gorczańskiej polanie Pod Stusem w Harklowej odbyło się niezwykłe wydarzenie. Na swoje 70. urodziny zaprosił nas Profesor Andrzej Szczudlik, od 5 lat mieszkający tam w swoim domu, który nazwał “Szczudlikówką” – donosi na portalu www.harklowa.naszawioska.pl sołtys wsi Grzegorz Guroś. W urodzinach wzięły też udział dzieci i młodzież z zespołu Honaj.

Profesor od początku swoich związków z Harklową niezwykle zaangażował się w życie społeczności tak Harklowej jak i Knurowa poprzez wspieranie lokalnych inicjatyw. Jak mówi, szczególnie cenne jest dla niego utrwalanie tradycji i kultury, budzenie świadomości historycznej, dlatego też od początku działa w strukturach Związku Podhalan w Harklowej.

W sobotę na scenie plenerowej zaprezentowały się: schola “Lux”, Muzyka “Paradnice”, “Mali Horklowianie” z Harklowej, “Śleboda” z Knurowa, “Honaj” z Dursztyna, “Góralska Brać” z Łopusznej, “Dębnianie” z Dębna, Solistka Renata Potoczak, Muzyka Jana Karpiela – Bułecki z Zakopanego. Odbyła się również prezentacja zdjęć w tematyce “Ludzie i Krajobrazy”, a na koniec z występem “Jasiek się zyni” zaprezentowała się grupa teatralna z Harklowej.

Szanownemu Jubilatowi raz jeszcze składamy najlepsze życzenia i podziękowania za tak wspaniałe przeżycie!!!

Tekst: Grzegorz Guroś. Więcej zdjęć na: http://www.harklowa.naszawioska.pl/solectwo,131-harklowa/aktualnosci/gorczanski-festiwal-w-harklowej.html

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.