Dursztyn, Honaj i WOŚP

Finał WOŚP odbył się w Krempachach po raz 6! Ten tegoroczny z wyraźnie, dursztyńskimi akcentami.

Że było nas widać na sali, scenie, przy puszkach czy w sklepiku, potwierdzą ci, którzy byli. A wszystko za sprawą zaproszenia, które wystosowała do „Honaja” szefowa krempaskiego sztabu Maria Krzysztofek.

Wszystkie sztaby mają wgląd do ewidencji zespołów regionalnych i muzycznych działających w nieodległej okolicy. My też taki wgląd mieliśmy – wyjaśniała Maria Krzysztofek. – Zaprosiliśmy więc m.in. zespół z Dursztyna i Kacwina. Jest też grupa taneczna z Tylmanowej, zespół muzyczny Śpasy i inni.

Prowadzony przez Ilonę Babiak „Honaj” zaprezentował się na scenie ok. godz. 16. Wystąpiły najmłodsze dzieci i młodzież szkolna. Razem z członkami zespołu licznie przybyli do Krempach też ich rodzice. Tuż przed naszym występem zapełniły się więc wolne miejsca.

– Jestem w Domu Kultury w Krempachach po raz pierwszy – mówiła Agnieszka Łętowska. I wszystko mi się podoba! Impreza ciekawa, fajne występy. Widać, że dużo się tutaj robi – zwłaszcza pod kątem zajęć dla dzieci. 

Niemniej zadowolona z obecności na tegorocznym koncercie była Marysia Błachut. Jej zamarzyło się nawet, by za rok zagrać z Orkiestrą w Dursztynie.

Oprócz naszego zespołu na scenie z rzepiską kapelą „Śpasy” wystąpili również Krzysiek i Piotrek Rabiańscy. A Jakub Cudzich, Kamil i Artur Bratkowscy przygrywali  „Honajowi” do tańca.

Zdjęcia z całości koncertu znajdziecie w galerii. Prócz naszych artystów na scenie wystąpiły również: orkiestra dęta z Krempach, zespoły dziecięce „Mrówa” i „Karmelki” działające przy WDK, kabaret „Krecik” ze skeczem pt. Rolnik szuka żony, krempaskie solistki, „Mali Toniecnicy”, grupa taneczna „Spontan” z Tylmanowej, „Młody Jawor”, zespół „Bystry Potok” z Kacwina  inni.

Łącznie podczas koncert udało się zebrać 4.410 zł 🙂

Zdjęcia: Krystyna Waniczek i Jan Krzysztofek

Facebook Comments