Płyta z tańcami i zabawami Zespołu „Honaj”

 8 lutego, w remizie OSP w Dursztynie aż zaroiło się od dzieci i młodzieży należących do Zespołu Regionalnego „Honaj”. Powód był doniosły i ważny, więc nawet intensywne opady śniegu nikomu nie przeszkodziły w chęci dotarcia tego wyjątkowego dnia na próbę.

Prowadzony przez Ilonę Babiak zespół postanowił nagrać płytę z prezentacją tańców spiskich i zabaw dziecięcych. Nagranie to stanowić ma swoistego rodzaju wizytówkę potrzebną kierowniczce oraz podległym jej tancerzom do ubiegania się o udział w przyszłych festiwalach folklorystycznych.

Wszystko było dopięte na ostatni guzik! Tak scenografia i rekwizyty artystyczne, jak również obecność młodych uczestników nagrania, którzy pomimo zimna i wcale nierzadkich przeziębień, tłumnie stawili się w tym wolnym od zajęć dniu do remizy OSP.

Najpierw przeprowadzono próbę generalną, po której mali artyści zaprezentowali na żywo to, czym chcą się pochwalić przed festiwalowymi jurorami. Miłym przerywnikiem pomiędzy nagraniami była informacja o zdobyciu przez 2 pary taneczne, Katarzyny Tomaszkowicz i Bartłomieja Pukańskiego oraz Weroniki Pawlik i Mirosława Sołtysa, podwójnego wyróżnienia w konkursie par tanecznych, który miał miejsce na trwającym w Bukowinie Tatrzańskiej  43 Góralskim Festiwalu.

Tancerzom i ich kierowniczce pozostaje życzyć intratnych propozycji ze strony organizatorów tegorocznych festiwali folklorystycznych, a nam wszystkim – kolejnych tak miłych dla wsi wiadomości!

Poniżej galeria z nagrania.

Facebook Comments