XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.11.2022 r.

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć .

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny na Mszę św. o godz. 18.00. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do modlitwy za zmarłych. W dni powszednie będą czytane wypominki o godz. 17.15, a w niedzielę o 16.15. Po wypominkach w niedzielę, środę i sobotę za zmarłych odmówimy cząstkę różańca, a w pozostałe dni nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki, papież i doktor Kościoła.

– piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours , najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

– sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik,

8. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na poszkodowaną rodzinę w pożarze w Krośnicy. Zebrano i przekazano 4300,00 zł. Rodzina składa serdeczne podziękowanie i pamięć w modlitwie. Natomiast z I Piątku miesiąca 440,00 zł na potrzeby misji franciszkańskich. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Krzysztofa Kalembę.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście − osiem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.