Komunikat dotyczący jakości wody z wodociągu publicznego Dursztyn z dnia 07.05.2024 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu informuje odbiorców wody z wodociągu publicznego w Dursztynie że w dniu 07.05.2024 r. wydał na podstawie sprawozdania cząstkowego z badań wody z dnia 07.05.2024 r. decyzje o warunkowej przydatności wody do spożycia z ww. wodociągu.

Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody pobranej w dniu 06.05.2024 r. wykazały przekroczenia parametrów fizykochemicznych:

mętności – 4,3 NTU.

W związku z powyższym woda do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków powinna być używana WYŁĄCZNIE po przegotowaniu.

Woda bez ograniczeń może być wykorzystywana do innych celów socjalno-bytowych, higienicznych i domowych, a także do urządzeń sanitarnych (WC).

Administrator wodociągu został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz kontynuacji działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiem − 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.