XXV niedziela zwykła – ogłoszenia

24 września 2023 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.
 1. W ubiegłym tygodniu w naszej świątyni na Mszy św. o godz. 11.00 miały miejsce parafialne dożynki. Dziękczynienie za plony , radość z owoców ciężkiej pracy i szacunek do chleba – to wszystko zawarło się w dożynkowej tradycji. To było święto wszystkich, którzy swoją ciężką pracą przyczynili się do pomnażania dorobku ludzkiej, ciężkiej pracy i plonów ziemi. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tegorocznego święta plonów jakim są dożynki parafialne. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia wymagała wielu przygotowań i trudu naszych parafian. Wszystko odbyło się godnie i dostojnie. Dlatego jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w samej uroczystości, ale i tym, którzy ją przygotowali. Bóg zapłać za wasz trud i ciężką pracę.
 1. Za nami dwa bardzo ważne spotkania. Dotyczyły one przygotowań do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania. Dziękujemy za przybycie rodziców i dzieci. W naszej parafii do I Komunii Świętej przygotowuje dzieci siostra Jolanta-Niepokalanka. W szkole na lekcjach religii. W parafii odbywać się będą spotkania organizacyjne i liturgiczne. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce 26 maja 2024 roku w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Natomiast przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie prowadziła siostra Barbara Bożek z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, który został założony w 1958 r., przez
  ks. Franciszka Blachnickiego. Spotkania odbywać się będą w każdy trzeci piątek miesiąca i składać się będą z dwóch części. Pierwsza część prowadzona przez Proboszcza, to Msza święta o godz. 18.00. Druga część to spotkanie w salce katechetycznej w klasztorze, prowadzone przez siostrę Barbarę.
 1. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
 1. W sobotę 30 września o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się spotkanie scholii. Zapraszamy na nie wszystkie dzieci, które chciały by swoim śpiewem wielbić Pana Boga. Spotkanie przeprowadzi O. Oliwier. Mile widziane są także osoby, które potrafią grać na różnego rodzaju instrumentach
  i w ten sposób mogły by wesprzeć osoby śpiewające.
 2. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież
  i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).
 • Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).
 • Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto).
 • Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).
 1. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy panią Dorotę Kubuszek z ul. Pienińskiej 19.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości łask Bożych, opieki Maryi i wstawiennictwa świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.