XXI niedziela zwykła – ogłoszenia

XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 sierpnia 2023 r.

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

3. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzn. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi przed rozpoczynającym się Rokiem Szkolnym. Odwiedziny chorych z komunią św. po Mszy św. porannej. Ofiary składane podczas Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na potrzeby misji.

W sobotę nabożeństwo różańcowe o 17.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości łask Bożych, opieki M. Najśw. Przebywającym na wakacjach życzymy miłego wypoczynku.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Andrzeja Sołtysa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.