II Niedziela Adwentu – ogłoszenie

II NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.12.2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

Dzisiaj o godz. 16.30 oraz w poniedziałek i we wtorek o 17.30 nabożeństwo połączone z nowenną przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone i rozdane medaliki M.B. Niepokalanej dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Natomiast o godz. 12.00 zostanie odprawione specjalne nabożeństwo „Godzina Łaski”. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka. Oto Matka Najświętsza ogłosiła, że każdy w tym czasie otrzyma od Boga to, co jest mu najbardziej potrzebne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

5. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki.

6. W zeszłą niedzielę były zbierane ofiary na poszkodowanych w pożarze w Krempachach. Zebrano i przekazano 5200,00 zł. W imieniu poszkodowanych składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za gest solidarności.

Również w pierwszy piątek złożono ofiary na potrzeby misji w kwocie 620 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim swym błogosławieństwem.

7. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, Święty Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny teolog i doktor Kościoła.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Piotra Surmę.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.