XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.10.2021

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30 na nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

4. W środę przypada 13 dzień miesiąca poświęcony M. Bożej fatimskiej. Po odmówieniu różańca odbędzie się procesja z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła. Dlatego w tym dniu nabożeństwo rozpoczniemy o 17.15.

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

6. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. O godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w remizie strażackiej będzie zbierana składka za obsługę cmentarza parafialnego. Przy tej okazji pragniemy podziękować P. Marianowi Łętowskiemu za całoroczne dbanie o to wyjątkowe miejsce, jakim jest cmentarz gdzie spoczywają nasi zmarli. Również będą zbierane uzupełniające składki na energię, kwiaty i obsługę zakrystii.

8. W tym tygodniu patronują nam:

  • w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
  • w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
  • w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Stefana Hornika.

 

Czcigodni Ojcowie, Drodzy Parafianie,

Z wielką radością pragniemy podziękować za piękną uroczystość poświęcenia nowego przedszkola. Wszystkie byłyśmy wzruszone ogromem dobra jakiego doświadczyłyśmy w czasie budowy, ale też i w dniu wieńczącym te wysiłki.

Dursztyn jest wyjątkową miejscowością na mapie Zgromadzenia, nie tylko pięknie położoną, lecz potrafiącą wspólnie czynić piękne rzeczy. To wymaga trudu, ale wydaje niezwykłe owoce.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie na różnych polach, aby dzień poświęcenia stał się niezapomnianym wspomnieniem. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczyli się o organizację, sprzęt, oprawę liturgiczną, muzyczną, posiłek, pomoc pod każdym względem, zabawy i dobry humor. Dziękujemy też tym, którzy gorąco modlili się, aby do tego radosnego finału wreszcie doszło. Żyjemy w czasie, który wprowadził dużo lęku i mocno osłabił międzyludzkie więzi, więc tym bardziej doceniamy to, co się dzieje w Dursztynie. Umiejętność współpracy, bycia razem, wspólnej zabawy i dzielenia się radością z sukcesu to cechy naprawdę wyjątkowych społeczności. W podzielonym świecie jedność jest owocem ludzkiego trudu i łaski Bożej. W Dursztynie spotkało się jedno z drugim i wydaje tak miłe owoce. Nasze serca pełne wdzięczności ulatywały w niebo razem z czerwonymi balonami.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Ojców Franciszkanów, którzy tak licznie przybyli na naszą uroczystość, a w czasie budowy mocno nas wspierali. Szczególne wyrazy wdzięczności przesyłamy Wspólnocie franciszkańskiej z Dursztyna na czele z Ojcem Proboszczem Józefem za wszelką pomoc, radę i konkretne działania.

Prosimy Pana Boga, aby On sam regulował nasze rachunki w stosunku do tych, wobec których mamy długi wdzięczności. A On zawsze daje miarą obfitą i opływającą, większą od naszych możliwości.

Niech tchnienie Ducha Świętego spoczywa na Skałce i całym Dursztynie, aby ochraniać, wzmacniać i dodawać odwagi. Niech łaska naszego Pana obficie spływa na dzieci, rodziny i całą społeczność Dursztyna. Niech zawsze piękne rzeczy dzieją się w tym pięknym miejscu.

Wdzięczne Siostry Niepokalanki

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.