Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – ogłoszenia

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj i jutro dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.30. Po południu o godz. 17.00 Mszy św. nie będzie. Dzisiaj i również jutro przed Mszą św. o 11.00, 20 minut wcześniej odmówimy nowennę do Miłosierdzia Bożego, przygotowując się do tej uroczystości. Od wtorku nowenna będzie odprawiana przed Mszą św. wieczorną.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Tradycyjnie będzie odczytany List rektora z KUL-u. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet.

3. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Stanisława Pukańskiego, ul. Zielona 2

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


thirteen − 8 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.