I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Dzisiaj i w każdą niedzielę o 15.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w poniedziałek i w sobotę nabożeństwo różańcowe

  • we wtorek, w czwartek o 17.30, a w niedzielę przed sumą będą śpiewane Godzinki ku czci Męki Pańskiej

  • w środę i piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej

4. W przyszłą niedzielę zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski będą zbierane ofiary do puszek po Mszy św. na wsparcie projektów misyjnych poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Swą jałmużną wspierajmy polskich misjonarzy i misjonarki w prowadzeniu dzieł misyjnych na całym świecie. W ich intencji ofiarujmy nasze posty i wyrzeczenia.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Jarosława Chmielaka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × one =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.