VI Niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. W ramach tej modlitwy i przygotowania się do Wielkiego Postu dzisiaj, jutro i we wtorek od godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego zakończenie nabożeństwem dzisiaj o godz. 16.30, a w pozostałe dni o 17.30.

3. Dzisiaj również wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. Niech to będzie czas dla każdego z nas, nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

5. Porządek nabożeństw w czasie Wielkiego Postu wygląda następująco:

  • w poniedziałek i w sobotę nabożeństwo różańcowe

  • we wtorek, w czwartek o 17.30, a w niedzielę przed sumą będą śpiewane Godzinki ku czci Męki Pańskiej

  • w środę i piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • w niedzielę o 15.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa Gorzkich Zali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczególnie 19 lutego w piątek pamiętajmy w naszych modlitwach o o. Arnoldzie, który obchodzi imieniny, wypraszając dla niego potrzebne łaski w życiu kapłańskim i zakonnym. Wszystkim życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Helena Bizub. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Emila Tomaszkowicza.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


eleven − two =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.