Niedziela Chrztu Pańskiego – ogłoszenia

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 stycznia 2021 r.

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego. Dzisiaj nieszpory kolędowe o godz. 16.30.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy podążać drogą coraz większego upodobania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz bardziej i uczyć się od Niego jak kochać bliźnich.

3. W sobotę przypada wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.

4. W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia była zbierana składka na misje podczas każdej Mszy św. Zebrano i przekazano 1720 zł. Wszystkim dobroczyńcom misji składamy serdeczne podziękowanie.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy: P. Mariana Goleniowskiego.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


three × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.