II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – ogłoszenia

3 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W środę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. W tym dniu w zeszłym roku parafian odwiedzali kolędnicy misyjni i ofiary składane podczas kolędowania zostały przekazane na cele misyjne. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie kolędników misyjnych, ale ofiary będzie można złożyć na tacę podczas Mszy św.

3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo Eucharystyczne podczas którego pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy.

4. W piątek 8 stycznia po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św. .

5. W ubiegłą niedzielę były zbierane ofiary na poszkodowanych w pożarze w Maniowach. Zebrano i przekazano 2050 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Zbigniewa Surmę.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


eight + six =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.