XXXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.11.2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj o 16.15 wypominki i o 16.30 różaniec za zamarłych.

2. We wtorek przypada Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, Patronki FZŚ.

W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W czwartek wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.

W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

3. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

4. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do modlitwy za zmarłych. W dni powszednie o godz. 17.15 będą czytane wypominki, następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych. Natomiast w sobotę i w niedzielę odmówimy cząstkę różańca św. Wyjątkowo w tym roku przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Dzisiaj o godz. 13.00 w remizie strażackiej będzie zbierana składka za obsługę cmentarza parafialnego. Dziękujemy P. Marianowi Łętowskiemu za całoroczne dbanie o to wyjątkowe miejsce, jakim jest cmentarz gdzie spoczywają nasi zmarli.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Marka Łopatę.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


eleven − 6 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.