XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.11.2020

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Dzisiaj wypominki o 16.30 i różaniec o 16.30 za zamarłych.

2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz.7.00 i 18.00.

4. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do modlitwy za zmarłych. W dni powszednie o godz. 17.15 będą czytane wypominki, następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych. Natomiast w sobotę i w niedzielę odmówimy cząstkę różańca św. Wyjątkowo w tym roku przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary w kwocie 394 zł. w pierwszy piątek na cele misyjne. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi stokrotnie.

6. We wtorek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego , papieża i doktor Kościoła. obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

W środę wspomnienie św. Marcina , żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours.

W czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W piątek Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników wyniesionych do chwały ołtarzy.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Kazimierza Hornika.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


fifteen − 8 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.