XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.10.2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. O godz. 16.15 zapraszamy na specjalne nabożeństwo różańcowe ze św. Janem Pawłem II.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Ofiary będą zbierane po Mszy św.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła.

6. We wtorek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich. Cieszymy się, że z jednych z nich są Siostry Pasterzanki, które pracują w naszej miejscowości i prowadzą dom rodzinny. W naszych modlitwach pamiętajmy o siostrach wypraszając dla nich potrzebne łaski.

Jest to również 13 dzień miesiąca i zakończenie nabożeństw fatimskich. O godz. 17.15 gromadzimy się u stóp Pani Fatimskiej na rozważaniu tajemnic, następnie wokół kościoła odbędzie się procesja z figurą M. B. Fatimskiej.

  • W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy, zakonnicy i doktor Kościoła.
  • W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • W sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

7. Wczoraj w sobotę w Kętach zmarł. o Juliusz Wadowski, który przed laty pracował w naszej parafii. Data pogrzebu jeszcze jest nie znana. Polecajmy śp. o. Juliusza Miłosierdziu Bożemu, wypraszając dla niego wieczną szczęśliwość.

8. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za naszych zmarłych. Wychodząc ze świątyni można zabrać kartki wypominkowe, wypisać imiona zmarłych i przynieść do zakrystii.

9. W zakrystii jest do nabycia książka autorstwa P. Krystyny Waniczek „Skarby Dursztyna”. Zachęcamy do nabywania.

10. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Mariana Hornika.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


one + twelve =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.