XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.10.2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennym październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30, a dzisiaj w niedzielę o 16.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. W tym dniu zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I komunii św.

4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

5. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6. W poprzednią niedzielę, która była poświęcona migrantom i uchodźcom były zbierane ofiary na ten cel. Zebrano i przekazano na Caritas Polska 550 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy również za złożone ofiary w kwocie 355 zł. na misje w pierwszy piątek miesiąca. Niech Bóg wynagrodzi za wszelkie dobro.

7. Dziękujemy za modlitwy i udział w pogrzebie śp. o. Alberta Matuszyka w Krakowie-Azorach. Polecajmy go w naszych modlitwach miłosierdziu Bożemu.

8. W zakrystii jest do nabycia książka autorstwa P. Krystyny Waniczek „Skarby Dursztyna”. Zachęcamy do nabywania.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Andrzeja Krzysztofka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


16 − six =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.