XXVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.09.2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

2. W piątek w Krakowie-Azorach zmarł o. Albert Matuszyk, który przed laty pracował w Dursztynie. Nie ustalona jest jeszcze data pogrzebu, będzie znana dopiero po niedzieli. W naszych modlitwach polecajmy śp. o. Alberta miłosierdziu Bożemu, wypraszając dla niego radość wieczną w niebie. Chętnych na wyjazd na pogrzeb o. Alberta prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

3. Jutro w poniedziałek o godz. 19.00 w remizie strażackiej odbędzie się zebranie wiejskie.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika.

We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W środę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

W czwartek w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich.

W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.30. i we Mszy św. o 18.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek na mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjom franciszkańskim.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo Transitus czyli uczczenie błogosławionej śmierci św. Franciszka. W przyszłą niedzielę przypada Urocz. św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Seweryna Jelenia.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 + 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.