XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.08.2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek o godz. 8.00. W przeddzień w poniedziałek o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży, aby ten nowy rok szkolny rozpocząć z błogosławieństwem Bożym. Bardzo prosimy rodziców by dopilnowali i dzieci skorzystały ze spowiedzi.

3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.30. Będziemy prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św. O 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje franciszkańskie.

Natomiast w sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dożynki. Będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i prosić, aby nikomu nie zabrakło pożywienia.

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary dla poszkodowanych w Bejrucie. Została zebrana i przekazana kwota na Caritas Polska 1085,00 zł.

8. W zakrystii jest do nabycia książka autorstwa p. Krystyny Waniczek pt. „Skarby Dursztyna.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Andrzeja Kaczmarczyka.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


four + eleven =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.