XVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.08.2020

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

W sobotę przypada Święto św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. O 17.30 Godzina Święta.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św. O godz. 17.30 nabożeństwo do serca Pana Jezusa. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjom.

4. W zeszłą niedzielę w duchu solidarności z rolnikiem z Kacwina, któremu ukradziono krowy została zebrana kwota 1950 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

5. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Jana Zygmunda.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli, wielu łask Bożych i opieki Matki Najśw.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


11 − two =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.