XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.07.2020

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

Jak już ogłaszaliśmy dzisiaj po Mszy św. zbierane są ofiary na pomoc rolnikowi z Kacwina, któremu skradziono krowy.

2. W środę przypada wspomnienie św. Marty, siostry Marii i Łazarza.

W piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciel zakonu jezuitów.

W sobotę wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

3. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. O godz. 21.00 Mszą św. rozpoczniemy uroczystość odpustową M. B. Anielskiej. Po Mszy św. odbędzie się procesja z obrazem Matki Bożej Anielskiej wokół kościoła.

4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Uroczysta suma odpustowa wyjątkowo o godz. 11.30. Prosimy o przygotowanie asysty do procesji eucharystycznej. Warunkiem uzyskania odpustu w tym dniu jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

5. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Walentego Hornika.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli, wielu łask Bożych i opieki Matki Najśw.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


ten + five =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.