XV Niedziela zwykła – ogłoszenia

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.07.2020

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Jutro przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to również 13 dzień miesiąca. Dlatego o godz. 17.15 gromadzimy się u stóp Pani Fatimskiej na rozważaniu cząstki różańca i po nabożeństwie odbędzie się procesja z figurą M.B. Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy dziewczęta o niesienie figury w strojach spiskich. Polecajmy w tym nabożeństwie wszystkie intencje o które prosiła M. Boża w swych objawieniach, a szczególnie o oddalenie epidemii koronawirusa.

3. W środę obchodzimy Święto św, Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

4. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Odpust we Frydmanie, suma o godz. 11.00.

5. W ubiegłą niedzielę były zbierane ofiary na powodzian. Zebrano i przekazano do Caritasu 1820 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

6. W zakrystii jest do nabycia książka autorstwa P. Krystyny Waniczek pt. „Skarby Dursztyna”. Zachęcamy do nabywania.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Jana Sołtysa.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli, wielu łask Bożych i opieki Matki Najśw.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.