XIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.06.2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Dzisiaj nabożeństwo o 16.30, a w pozostałe dni o 17.30.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Godzina Święta o godz. 17.30.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjom. Odwiedziny chorych z komunią świętą po Mszy św. porannej.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. O godz. 17.30 odmówimy cząstkę różańca i zmiana tajemnic po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

6. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski wystosował apel do wszystkich parafii Archidiecezji, aby w duchu solidarności zorganizować zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku ostatnich zalań i podtopień. Zbiórka ta zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

7. Również składamy serdeczne słowa wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu parafialnego. Asyście, strażakom , scholi, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty. Dziękujemy za ofiary złożone na organizację. Niech Patron naszej parafii św. Jan Chrzciciel wyprasza u Boga wszelkie potrzebne łaski.

8. W zakrystii jest do nabycia książka autorstwa P. Krystyny Waniczek pt. „Skarby Dursztyna”. Zachęcamy do nabywania.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Stanisława Bigosa.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli, wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.