Niedziela Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie 31.05.2020

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Nie lękajmy się, Duch Święty wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Dzisiaj o 16.30 zakończenie nabożeństw majowych.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się i ich intencji o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Odwiedziny chorych z komunią św. po porannej Mszy św. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjom franciszkańskim. W pierwszą sobotę po Mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

7. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. W tym dniu kończy się czas komunii wielkanocnej. Dlatego będzie okazja do spowiedzi każdego dnia rano pół godz. przed Mszą św. i wieczorem od. godz. 17.00.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Szczepan Bigos, kawaler z parafii tutejszej oraz Katarzyna Mazurek, panna z parafii M. B. Nieustającej Pomocy w Rzepiskach. Każdy, kto wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

10. W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
  • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

11. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Tadeusza Waradzyna

Wszystkim życzymy miłej niedzieli, wielu łask Bożych w nadchodzącym nowym tygodniu i opieki Matki Najświętszej.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 − 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.