V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – Ogłoszenia Duszpasterskie 10.05.2020

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. O godz. 17.00 odmówimy cząstkę różańca w ramach nabożeństwa fatimskiego, ale bez procesji z figurą, następnie zostanie odprawione nabożeństwo majowe.

3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. W piątek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.

W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz.17.30, a w niedzielę o 16.30. Również nabożeństwo majowe jest odprawiane w poniedziałek, środę i w sobotę u Sióstr Niepokalanek przy figurze Matki Bożej o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

5. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy: P. Stanisława Waniczka.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli, wielu łask Bożych w nadchodzącym nowym tygodniu i opieki Matki Najświętszej.

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


five × one =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.