III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia Duszpasterskie 15.03.2020

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu.

Dzisiaj o 15.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00.

Przypominamy o nabożeństwach w czasie Wielkiego Postu:

  • w poniedziałek i w sobotę o 17.30 nabożeństwo różańcowe
  • we wtorek, w czwartek o 17.30 i w niedziele przed sumą będą śpiewane godzinki ku Męce Pańskiej
  • w środę i w piątek o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdą środę szczególnie jemu poświęconą. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

4. W zeszłą niedzielę zostały złożone ofiary na pomoc misjom „Ad Gentes” w kwocie 963 zł. Za ofiary w imieniu misjonarzy składamy serdeczne podziękowanie.

5. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Wiesława Czajkę.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


five × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.