II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia Duszpasterskie 08.03.2020

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty.

Dzisiaj o 15.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00.

Przypominamy o nabożeństwach w czasie Wielkiego Postu:

– w poniedziałek i w sobotę o 17.30 nabożeństwo różańcowe

– we wtorek, w czwartek o 17.30 i w niedziele przed sumą będą śpiewane godzinki ku Męce Pańskiej

– w środę i w piątek o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej

2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami i ofiarami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Po Mszy św. zbierane są ofiary na ten cel.

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich.

5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Rafała Sowę.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


three × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.