I niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.03.2020

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie. Dzisiaj o 15.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

Przypominamy o nabożeństwach w czasie Wielkiego Postu:

  • w poniedziałek i w sobotę o 17.30 nabożeństwo różańcowe
  • we wtorek, w czwartek o 17.30 i w niedziele przed sumą będą śpiewane godzinki ku Męce Pańskiej
  • w środę i w piątek o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej

2. W każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

5. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjom.

W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic.

7. 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym wydarzeniem wcześniej trzeba zgłaszać grupy. Dlatego prosimy chętnych na wyjazd na uroczystość beatyfikacji o zapisywanie się w tym tygodniu w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Wojciech Hołuj, regionalny asystent FZŚ. Jest to również II Niedz. Wielkiego Postu, która od wielu lat jest przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „Ad Gentes”. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Zdzisława Sowę.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


15 − fourteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.