VII Niedziela zwykła – ogłoszenia

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.02.2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty. W ramach tej modlitwy i przygotowania się do Wielkiego Postu dzisiaj, jutro i we wtorek od. godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego i zakończenie nabożeństwem dzisiaj o 16.30, a w pozostałe dni o 17.30.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00.

Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 i 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

4. Porządek nabożeństw w czasie Wielkiego Postu wygląda następująco:

  • w poniedziałek i w sobotę o 17.30 nabożeństwo różańcowe
  • we wtorek, w czwartek o 17.30 i w niedziele przed sumą będą śpiewane godzinki ku Męce Pańskiej
  • w środę i w piątek o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej
  • -w niedzielę o 15.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Damian Michałek, kawaler z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach oraz Iwona Sołtys, panna z parafii tutejszej. Każdy, kto wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Andrzeja Kaczmarczyka.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


three × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.