VI Niedziela zwykła – ogłoszenia

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.02.2020

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

3. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się zebranie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. W czwartek zbiórka ministrantów i lektorów. W piątek również po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Natomiast w sobotę o godz. 19.00 odbędzie się zebranie straży pożarnej w remizie.

4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

6. Ks. proboszcz z Zakopanego, który wzeszłym tygodniu głosił kazania i zbierał składkę na nowo budujący się kościół przesyła serdeczne podziękowania za ofiary złożone w kwocie 2860 zł.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Damian Michałek, kawaler z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach oraz Iwona Sołtys, panna z parafii tutejszej. Każdy, kto wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Marię Gryguś.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


15 − 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.