Ofiarowanie Pańskie – ogłoszenia

UR. OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZ. DUSZPASTERSKIE 02.02.2020

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. O godz. 16.30 nieszpory kolędowe na które serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj również od godz. 13.00 w remizie strażackiej będzie zbierana składka na energię kościoła.

2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy św. będzie udzielone błogosławieństwo poświęconymi świecami i zostaną poświęcone jabłka. W środę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu zostaną poświęcone ku czci św. Agaty chleb, sól i woda. W czwartek wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy. W piątek wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

Przypominamy, że codziennie od godz. 17.30 jest wystawienie Najśw. Sakramentu w naszym kościele do osobistej adoracji i przed błogosławieństwem odmawiamy dziesiątek różańca oraz wezwania do św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym.

6. W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.30. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje franciszkańskie.

7. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił i zbierał ofiary na budujący się nowy kościół w Zakopanem na Antałówce ks. proboszcz z parafii NMP Matki Zbawiciela.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Franciszka Łukasza.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.