III Niedziela zwykła – ogłoszenia

  • III NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.01.2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

Dzisiaj w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej o godz. 15.00 rodzice, młodzież i dzieci z przedszkola przedstawią Jasełka pt. „W drodze do Betlejem” na które serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. W czwartek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy. W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę od godz. 13.00 w remizie strażackiej będzie zbierana składka na energię kościoła. Jak już informowaliśmy w poprzednim roku składka wynosiła 50 zł. od rodziny i zebrano 6500 zł. Natomiast za cały rok za prąd rachunek wyniósł 7862 zł. Dlatego po uzgodnieniu z Radą Parafialną w tym roku składka wynosiłaby 80 zł. od rodziny.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Franciszka Hornik, ul. Cicha 2

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


17 + thirteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.