Niedziela Chrztu Pańskiego – ogłoszenia

NIEDZ. CHRZTU PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.01.2020

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

3. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. W tym dniu przypada wspomnienie św. Antoniego, opata. Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

5. Przypominamy, że codziennie od godz. 17.30 jest wystawienie Najśw. Sakramentu w naszym kościele do osobistej adoracji i przed błogosławieństwem odmawiamy dziesiątek różańca oraz wezwania do św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym.

6. W zeszłą niedzielę w naszej parafii kolędnicy misyjni, którzy odwiedzili rodziny naszej parafii zebrali ofiary na misje w kwocie 2730,50 zł. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za trud kolędowania i wszystkim za złożone ofiary. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Andrzeja Sowę.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


eleven + seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.