Niedziela św. Rodziny – ogłoszenia

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.12.2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe w int. rodzin.

2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.

3. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.30, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo do Serca P. Jezusa o godz. 17.30. Po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych z komunią św. Ofiary składane podczas Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na pomoc misjom.

Pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Nabożeństwo różańcowe o 17.30 i zmiana tajemnic po Mszy św. wieczornej.

5. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 16.30 Nieszpory kolędowe

6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W poniedziałek ul. Długa i ul. Pod Skałką, a we wtorek ul. Zielona i ul. Słoneczna. Początek wizyty od godz. 9.00.

7. Wyrażamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary w Boże Narodzenie na Syrię. Została złożona i przekazana suma 2 tys. zł. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Józefa Kaczmarczyka.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.